All for Joomla The Word of Web Design

  

 

SAMANDAĞ BELEDİYESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ


Samandağ Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin minikleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikle Bayram coşkusunu yaşadı.

22 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 14:00’da Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran, Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necibe Açar, kreş öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necibe Açar günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necibe Açar konuşmasında; “ Değerli Başkanım, sevgili çocuklar, saygıdeğer öğretmenlerimiz, kıymetli misafirler, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Etkinliğine hepiniz hoş geldiniz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. Yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Miniklerimiz öğretmenleri ile birlikte çok çalışıp bizlere gösteriler hazırladılar. Hep birlikte izleyeceğiz.” dedi.

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran; “ Değerli çocuklar, kıymetli öğretmenlerim, hanımefendiler, beyefendiler hepiniz hoş geldiniz. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olması niteliğiyle dünya çocukları arasında barış ve kardeşliğin gelişmesinde oldukça önemli bir unsurdur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum." İfadelerine yer verdi.

Etkinlikte minikler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel hazırladıkları dansları sergileyerek şarkılar seslendirdiler.

 

school and education

Halk Masası