Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ’ın tanıtımına katkı sağlamak için kurumsal posta gönderilerinde kullanılmak üzere pul bastırdıklarını dile getirdi.
Samandağ Belediyesi tarafından başta mükellefler olmak üzere vatandaşlara posta yoluyla gönderilen tebligat veya kutlamalara yapıştırılmak üzere özel posta pulu bastırılıyor.

Üzerinde Samandağ’ı temsil eden Hz. Hızır Türbesi, Hz. Hızır Parkı, Samandağ Sahili ve Kel Dağı manzarasının bulunduğu bir görsel ile posta pulu bastırılarak Samandağ’ın tanıtılmasına katkı sağlanması hedefleniyor. Aynı zamanda kartpostallar ile de ilçenin çeşitli yerlerini tanıtan görseller bastırılacağı belirtildi.
Samandağ Belediye Başkanı Başkan Nehir yaptığı açıklamada; “ Amacımız her platformda Samandağ’ın tanıtımını yapmaktır. 81 vilayet ve yurtdışına gönderilecek bütün posta pullarında Samandağ görseli içeren pullarımızı kullanacağız. Aynı zamanda özel günlerde kutlama amaçlı gönderilecek kartpostallarımız ile de ilçemizi tanıtmış olacağız. Samandağ PTT Müdürü Ali Ekber Göktaş ve Hatay PTT Başmüdürlüğüne çalışmaları ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verdi.