Samandağ Belediyesi ekipleri çevreye duyarlı çalışmalarını sürdürüyor. Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından çocuklara çevre bilinci aşılamak amacıyla çevre koruma ve geri dönüşüm ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor.
İnsan odaklı belediyecilik çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdüren Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan okulları gezerek okul öğrencilerini geri dönüşümle ilgili bilgilendiriyor.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber tarafından yapılan açıklamada; “ Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde çevreye duyarlı ve insan odaklı çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Birimimiz ekiplerince ile sınırları içerisinde bulunan okullar gezilerek öğrencilere geri dönüşümü anlatmaya devam ediyoruz. Son olarak, Yeşilada Mahallesi’nde bulunan Ecz. Meryem Karaçaylı İlkokulunda öğrenim gören toplam 80 öğrenciye, çevre koruma ve geri dönüşüm konularında bilinçlendirme eğitimi verildi. Daha sağlıklı gelecek ve daha temiz bir Samandağ için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerine yer verdi.