Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ilçe genelinde yapılan yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra parkeye hazırlık ve parke kaplama çalışmaları sürdürülüyor.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları ve vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut; “Havaların iyice ısınması ile sahilimiz ziyaretçi akınına uğruyor. Gerek Samandağ dışından gelen vatandaşlar gerekse Samandağlı vatandaşlarımızın rahat ve güvenli ulaşımını sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.
Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce bu hafta itibarı ile yapılan çalışmalar:
- Çiğdede Mahallesi Hadim Sokak çevresinde parkeye hazırlık çalışması yapılıyor.
- Kurtderesi Mahallesi’nde yeni yol açma çalışması yapılıyor.
- Cemal Gürsel Mahallesi 107. Sokak’ta yol dolgu ve parkeye hazırlık çalışmaları ve Dilber Sokak’ta parkeye hazırlık çalışması devam ediyor.
- Zambak Sokak’ta yol temizlik çalışması yapılıyor.
- Deniz Sitesi’nde alternatif yollarda dolgu çalışması sürdürülüyor.
- Yeni Mahalle Güneş Sokağın yanındaki ara yolda dolgu çalışması yapıldı. Dilber Sokak’ta parkeye hazırlık çalışması ve Dibek Sokak ile 24. Sokağı bağlayan ara yolda parkeye hazırlık çalışması yapıldı.
- Liman Mahallesi’nde parkeye hazırlık çalışması yapıldı.
- Cemal Gürsel Mahallesi İngiliz Okulu Caddesi ‘nde yol temizlik çalışması yapıldı. Kilise Caddesi’ne bağlanan ara sokakta stabilize yol çalışması yapıldı.
- Yeni Mahalle’de farklı noktalarda yol dolgu çalışması ve parkeye hazırlık çalışmaları, 25. Sokağa bağlanan ara sokakta stabilize yol çalışması yapıldı.
- Tekebaşı Mahallesi’nde yol düzeltme çalışması yapıldı.