Samandağ Belediyesi Spor Müdürlüğü ekipleri 17 Mayıs 2018 Perşembe günü Anıtkabir’de yapılacak çelenk koyma törenine katıldı. Samandağlı sporcularda Samandağ belediyesinin organizasyonuyla Ankara’ya gitti.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İle Gençlik Haftası kapsamında 17 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’da Spor kurulu başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi başkanlığında, CHP Spor Kurulu Yönetim Kurulu Üyeleri, Spor Kurulu Danışma Meclisi Üyeleri, İl –İlçe Başkanlıkları Spor Komisyonları, Belediyeleri spor masaları ve destek verdiği spor kulübü sporcuları ile birlikte Anıtkabir ziyaret edildi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine ve ardından 2.Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün Lahit’ine törenle çelenk konuldu.


Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı:” Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Cumhuriyetimize,Cumhuriyet değerlerine Sahip çıkmak adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.Spor müdürlüğümüzün organizasyonuyla Samandağlı gençler Anıtkabir’de yapılacak törene katılmak üzere Ankara’ya gittiler. Bugün Ankara’da Anıtkabir’de yapılan olan tören bizim için çok anlamlıdır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini ,ilkelerini sahiplenmeleri açısından,ülkemizin aydınlık yarınlara çıkması açısından çok önemli ve anlamlıdır.19 Mayıs Atatürk’ü anma ,Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. ”ifadelerine yer verdi.

Samandağ CHP Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan ve yönetimi de etkinliğe katıldılar.