6 – 12 Aralık tarihleri arasında Ansam Kültür Derneği & Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hatay Valiliği ve Hatay Büyükşehir Belediyesi , Samandağ Belediyesi ve ATSO ( Antakya Ticaret ve Sanayi odası ) tarafından desteklenen 5.Uluslararası Antakya Film Festivali başlıyor! 

5. Uluslararası Antakya Film Festivali’nin uzun metraj, Belgesel ve Kısa film finalistleri gösterime hazır. Festival filmleri özel gösterimlerle festivalin temasına uygun “Barış ve Dostluk” Temasıyla sinemaseverlerin huzuruna çıkacak.

Festival Ses Getirecek!

Ansam Kültür Derneği başkanı ve festival direktörü Mehmet Oflazoğlu ; 6 Aralıkta Hatay Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek açılış ve onur ödülleri töreninde bu yılki onur ödüllerinin, Selda Alkor ve Nuri Alço’ya, Jüri Orontes Özel Ödülü’nün de Tuğrul Meteer’e verileceğini belirtti. Yine festivalin 12 Aralıkta gerçekleştirilecek kapanış ve ödül töreni Samandağ Yeni Çarşı Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek kapanış töreninde Türk sinemasının önemli ismi Arzu Okay’da yer alacak. Festival film gösterimlerinin konak sineması ve mimarlar odası salonlarında gerçekleştirileceğini ifade eden Oflazoğlu tüm Antakya halkını 6 aralıkta yapılacak Açılış ve 12 Aralıkta gerçekleştirilecek kapanış ödül törenine davet ederken tüm Antakya halkının bu sinema haftasında festival filmlerini izlemeye çağırdı.

Mayıs 21, 2018

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ HATAY ŞUBESİ’NDEN SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Tekin ve üyeleri Samandağ Belediyesini ziyaret etti. Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ,dernek üyeleri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Belediye Başkan…
Mayıs 21, 2018

TURİSTLERİN GÖZDESİ : TİTUS TÜNELİ

Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Samandağ Belediyesi tarafından başlatılan SAMANDAĞ’A GEL kent kampanyası çerçevesinde tanıtılan Titus Tüneli sosyal medyada büyük ilgi gördü. Samandağ Belediyesi Sosyal medya hesaplarından ve (“http://samandagagel.org/)…

BORAN BİSİKLET KÜLÜBÜNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

May 21, 2018
Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor…

BAŞKAN NEHİR , İCRAATLARINI VE PROJELERİNİ”GÜN IŞIĞI”PRORAMINDA ANLATTI

May 21, 2018
Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir, bugün (17.05.2018 Perşembe günü) saat 17.30’da…

FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI SÜRÜDÜRÜYOR

May 18, 2018
Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yol yapım, onarım ve…

ATATÜRKÇÜ GENÇLER ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

May 18, 2018
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Spor Kurulu’nun 19 Mayıs Anıtkabir Yürüyüşü CHP Genel…