6 – 12 Aralık tarihleri arasında Ansam Kültür Derneği & Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hatay Valiliği ve Hatay Büyükşehir Belediyesi , Samandağ Belediyesi ve ATSO ( Antakya Ticaret ve Sanayi odası ) tarafından desteklenen 5.Uluslararası Antakya Film Festivali başlıyor! 

5. Uluslararası Antakya Film Festivali’nin uzun metraj, Belgesel ve Kısa film finalistleri gösterime hazır. Festival filmleri özel gösterimlerle festivalin temasına uygun “Barış ve Dostluk” Temasıyla sinemaseverlerin huzuruna çıkacak.

Festival Ses Getirecek!

Ansam Kültür Derneği başkanı ve festival direktörü Mehmet Oflazoğlu ; 6 Aralıkta Hatay Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek açılış ve onur ödülleri töreninde bu yılki onur ödüllerinin, Selda Alkor ve Nuri Alço’ya, Jüri Orontes Özel Ödülü’nün de Tuğrul Meteer’e verileceğini belirtti. Yine festivalin 12 Aralıkta gerçekleştirilecek kapanış ve ödül töreni Samandağ Yeni Çarşı Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek kapanış töreninde Türk sinemasının önemli ismi Arzu Okay’da yer alacak. Festival film gösterimlerinin konak sineması ve mimarlar odası salonlarında gerçekleştirileceğini ifade eden Oflazoğlu tüm Antakya halkını 6 aralıkta yapılacak Açılış ve 12 Aralıkta gerçekleştirilecek kapanış ödül törenine davet ederken tüm Antakya halkının bu sinema haftasında festival filmlerini izlemeye çağırdı.

Aralık 15, 2017

YENİ YILA SAYILI GÜNLER KALA, FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Samandağ Belediyesi ekipleri 2017 yılının bitimine sayılı günler kala çalışmalarını sürdürüyor. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları ile Aralık ayında da çalışmalarını sürdüren Fen İşleri ekipleri, ilçenin ihtiyaçlarını kısa sürede…
Aralık 15, 2017

TÜRKİYE’NİN GURURU SAMANDAĞ

ABİGEM(Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) tarafından Samandağlı Mali Müşavirlere akşam yemeği düzenlendi. Ata Dervişan Tesislerinde gerçekleşen yemeğe Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Serbest…

NAZİFE YATKIN’IN ÖLÜMÜ ÇEVRESİNDE BÜYÜK ÜZÜNTÜ YARATTI

Ara 14, 2017
Yatkın ailesinden Mehmet Özdemir’in(Lüx Ticaret) kızı Mehmet Yatkın’ın eşi Nazife…

FEN İŞLERİ EKİPLERİ GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIYOR

Ara 14, 2017
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde ilçe sakinlerinden gelen talepler…

SAMANDAĞLI MİNİKLERE İNSAN HAKLARI DERSİ

Ara 14, 2017
Miniklere İnsan Hakları DersiSamandağ Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevinde İnsan Hakları…

SAMANDAĞ BELEDİYESİNDEN DOĞA VE ÇEVRE DOSTU ÇALIŞMALAR

Ara 14, 2017
Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ,Belediye Başkanı Mithat Nehir’in…