Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin farklı noktalarında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.
Deniz Mahallesi Girne Caddesinde yol düzenleme parke kaplama çalışması , Şükrü Kanatlı Mahallesi Aktepe sokak’ta yol düzenleme ve kaplama çalışmaları, Şükrü Kanatlı mahallesi Öğretmen Ali Aslan caddesi belediye konutları civarında yol yapım ve park çalışmaları, Cemal Gürsel Mahallesi Kilise caddesi civarında yol çalışmaları, Çanakoluk mahallesinde yol yapım ve park çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Nehir ilçenin genelinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı ve yerinde inceleyerek denetimlerini yaptı.


Çalışmaların plan ve programlara uygun biçimde devam ettiğini vurgulayan Başkan Mithat Nehir ," Birimlerimiz hız kesmeden Çocuk Parkları ve ilçe genelinde parke yenileme, çevre düzenleme çalışmalarını devam ettiriyor. Başlanan işlerin hemen hizmete sunulması için büyük gayret gösteriyoruz. Biz, başladığımız işin hızlandırılması, en kısa sürede tamamlanması ve vatandaşlarımızın kullanabileceği hale getirilmesi için çalışmaları yerinde inceliyor ve denetimlerimizi yapıyoruz" dedi.


ÇANAKOLUK MAHALLESİNE ÇOCUK PARKI
Başkan Nehir, daha sonra mahalle sakinleri ile birlikte Çanak oluk mahallesine yapılan çocuk parkını yerinde inceledi. Park ve Bahçeler Müdürü Perihan Çevikel,Çanak oluk mahallesinin yanı sıra Deniz ,Çiğdede,Kurt deresi,Sutaşı ,Mağaracık Mahallelerinde yeni park çalışmalarını yapımının eş zamanlı olarak sürdürüldüğünü belirtti.


Başkan Nehir :” Çanakoluk mahallemize çocuklarımızın oynayacağı, şenleneceği, zaman geçireceği çocuk parkı yapıyoruz. Çanokoluk mahalle halkıyla burada bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduk.Diğer mahallerimizde de park yapım ,yenileme çalışmalarımızı yaptık.Bu bölgede Tomruksuyu mahallesine yeni bir park kazandırdık. Ataköy Mahallesindeki parkımızı da yeniliyoruz. Diğer parklarda da rutin bakım çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmaları ilçe geneline yayarak hedeflerimiz doğrultusunda he mahalleye en az bir park kazandıracağız.”dedi.
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız,Samandağ Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut, Park ve Bahçeler Müdürü Perihan Çevikel hazır bulunarak başkan Nehir’e çalışmalarla ilgili bilgi verdiler.

Mart 23, 2018

SAMANDAĞ’DA YAŞILAR HAFTASI ETKİNLİĞİ

Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Demokrasi ve İnsan Hakları Kulubü , Samandağ Belediyesinin katkılarıyla Yaşlılar haftası münasebetiyle etkinlik düzenledi. Yaşlılara Truva Restaurant’ta yemek verildi. Felsefe Öğretmeni Özlem Nural ,…
Mart 23, 2018

SAMANDAĞLI İŞ ADAMI DERVİŞ DÖNMEZ GÖZYAŞLARI İÇİNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Samandağ İş Adamlarından, Samandağ turizm ufkunun duayenlerinden Dervişan ve Anadolu Palace işletmecilerinin babası, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez’in Amcası Derviş DÖNMEZ vefat etti.Cenazesi bugün saat 12:00'da Deniz mahallesindeki evinden alınarak…

SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI MİTHAT NEHİR’İN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Mar 23, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir “ Yaşlılara Saygı Haftası” nedeniyle bir mesaj…

EMEKÇİNİN, ÜRETİCİNİN, ÇİFTÇİNİN YANINDAYIZ

Mar 22, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir. Fidancılığın merkezi Fidanlı mahallesinde…

SAMANDAĞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Mar 22, 2018
Samandağ Belediyesi ilçe genelinde bütün mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. Samandağ…

BAŞKAN NEHİR, SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ DR.AHMET ÇAĞLAR BOZKURT'U ZİYARET ETTİ

Mar 22, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Devlet Hastanesi Başhekimlik görevinde…