Sutaşı Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen dayanışma gecesi geçtiğimiz hafta sonu Truva Life Otelde gerçekleşti.
Coşkulu geçen geceye, Belediye Başkanı Mithat Nehir, Sutaşı Eski Belediye Başkanı Ayhan Sağaltıcı, ADD Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu , Samandağ Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir, Okul Müdürü
Hadre Fırıncıoğulları Birkan, Okul aile birliği Başkanı Neslihan Sağaltıcı, Doğru adım idaresinden İsmail Kuzu, Ceylan Kuzu, Cihan Sağaltıcı, Cemal Kara, Kurtuluş Öğrenci Servisi sahipleri Hikmet Kurtuluş, İlhan Kurtuluş, Öz Samandağ Öğrenci servisi sahipleri, Huzur Öğrenci servisi sahiplerinden, Yüksel Aslan İş adamı Bülent İs, işadamı Serkan Sağaltıcı ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede ork. Muhteşem, Filip Cibar müziği eşliğinde davetliler eğlenerek keyifli anılar yaşadı. Okulun müzik öğretmeni Sibel Korkmaz söylediği şarkılarla geceye renk kattı. Gecede konuşan Mithat Nehir “ Bu dayanışma geceleri okula katkı anlamında önemlidir. Belediye olarak eğitime katkımız devam edecektir. Bu ülkeyi idare edenler her yere kaynak sağlıyorlar ama eğitime gelince kaynak yok diyorlar. Eğitim sisteminde büyük sıkıntılar olduğu herkesçe malumdur. Ama bu çocuklar bizim çocuklarımız bu konuda elimizi taşın altına koymalıyız eskiden bizler 45-50 kişilik sınıflarda okuduk bugünkü imkanlara rağmen eğitimde dünyanın birçok ülkesinin gerisindeyiz. Bizler bilimin, aydınlığın ve Atatürk’ün yolunda olduğumuz için eğitime sahip çıkacağız, daha iyi bir eğitim için çaba sarf edeceğiz.” Dedi. Gecede konuşma yapan okul müdürü Hadre Fırıncıoğulları Birkan“ Her yıl düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz Okul Aile Birliğimiz tarafından düzenlenen dayanışma gecemize hepiniz hoş geldiniz. Okulumuza vermiş oldukları destekten dolayı Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’e, Sutaşı eski Belediye Başkanı Sayın Ayhan Sağaltıcı’ya , ADD Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu’ya Doğru Adım’a Huzur, Öz Samandağ ve Kurtuluş Öğrenci Servislerine ve değerli velilerimize okulumuz adına teşekkür ediyorum. “ dedi.