Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) komisyonu Ekim ayı olağan toplantısı Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan toplantı salonunda 18.10.2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Toplantıya HBB Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcısı, Ukome Şube Müdürü, Ulaşım Dairesi Başkanı ve ilgili kurum yetkilileri ile daire başkanları katıldı. Samandağ Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Zabıta Müdürü Önder Şimşek ev sahipliği yaptı.
HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda kavşak düzenlemeleri ve okul çevresi düzenlemeleri ile ilgili konular sıkça gündeme geldi.
Samandağ Belediyesi ile ilgili olarak 31. Maddede; “ Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik akışının rahatlaması ve trafik güvenliğinin daha iyi sağlanabilmesi adına “S.S. 42 Nolu Çevlik Favvar Mot. Taş. Koop., S.S. 124 Nolu Tekebaşı Meydan Mot. Taş. Koop., S.S. 210 Nolu Yüksek Mızraklı Mot. Taş. Koop. ve S.S. 215 Nolu Sutaşı Mot. Taş. Koop.”güzergahlarının revize edilmesi talebi” oy birliği ile alt komisyona sevk edildi.

Toplantıda 42 gündem maddesi ve 3 ek gündem maddesi olmak üzere 45 madde görüşüldü. Görüşülen gündem maddelerinden 5’i red edildi, 5’i alt komisyona gönderildi kalan 35 madde ise oy birliği ile kabul edildi.

Şubat 20, 2018

HATSU GENEL MÜDÜRÜ ÇAPARALİ İLE MIZRAKLI VE SAMANDAĞ GENELİNDE YAPILACAK ÇALIŞMALAR KONUŞULDU

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Mızraklı mahalle muhtarı Semih Bal,Samandağ Belediye Meclis üyesi Ali Deniz, Hatsu Genel Müdürü Mehmet Çaparali’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Mızraklı Mahallesinde asfaltlanması düşünülen yolun…
Şubat 20, 2018

FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, parke taşı döşeme, kaldırım, yol açma çalışmalarının yanı sıra yollarda bulunan çukurlara yama ve tamir işleri yapılıyor. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde yapılan çalışmalar…

ADEM NURAL MESLEK VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Şub 20, 2018
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, İlçe Milli…

SAMANDAĞ SAMANDAĞ OLALI BÖYLE HİZMET GÖRMEDİ

Şub 20, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde geçtiğimiz yıl temmuz ayında hizmete…

BAŞKAN NEHİR RADYO ŞOK’UN CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK

Şub 19, 2018
20 Şubat 2018 Salı günü saat 20:00 de 92.5 Hatay Radyo Şok'ta Ressam Ali Taş ile Gizem…

BAŞKAN NEHİR TEKEBAŞILI BALIKÇI SAİT SAĞLAMTAŞ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

Şub 19, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, geçtiğimiz günlerde teknesi alabora olan…