Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) komisyonu Ekim ayı olağan toplantısı Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan toplantı salonunda 18.10.2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Toplantıya HBB Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcısı, Ukome Şube Müdürü, Ulaşım Dairesi Başkanı ve ilgili kurum yetkilileri ile daire başkanları katıldı. Samandağ Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Zabıta Müdürü Önder Şimşek ev sahipliği yaptı.
HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda kavşak düzenlemeleri ve okul çevresi düzenlemeleri ile ilgili konular sıkça gündeme geldi.
Samandağ Belediyesi ile ilgili olarak 31. Maddede; “ Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik akışının rahatlaması ve trafik güvenliğinin daha iyi sağlanabilmesi adına “S.S. 42 Nolu Çevlik Favvar Mot. Taş. Koop., S.S. 124 Nolu Tekebaşı Meydan Mot. Taş. Koop., S.S. 210 Nolu Yüksek Mızraklı Mot. Taş. Koop. ve S.S. 215 Nolu Sutaşı Mot. Taş. Koop.”güzergahlarının revize edilmesi talebi” oy birliği ile alt komisyona sevk edildi.

Toplantıda 42 gündem maddesi ve 3 ek gündem maddesi olmak üzere 45 madde görüşüldü. Görüşülen gündem maddelerinden 5’i red edildi, 5’i alt komisyona gönderildi kalan 35 madde ise oy birliği ile kabul edildi.