Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Samandağ Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından Samandağ’a yeni parklar ve yaşam alanları kazandırılıyor.
Samandağ’ın Tomruksuyu Mahallesi’nde, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde mahalle halkının görüşleri alınarak halkın ortak iradesi ile yıkılan belediye eski hizmet binası yerine 1.000 metrekarelik yeşil alanın yapımı tamamlandı. Parka, vatandaşların zaman geçirebilecekleri yeşil alan ve dinlenebilecekleri oturma üniteleri, banklar, kamelya ve pergolalar yerleştirildi.
Samandağ Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri ilçenin çeşitli yerlerinde çalışmalarını da devam ettiriyor. Şükrü Kanatlı Mahallesinde basketbol sahasında ağaçlandırma çalışmaları yapılmakta ayrıca Deniz Mahallesi, Kurtderesi Mahallesi ve Sutaşı Mahallesinde park yapım işlemleri devam ediyor. Samandağ Belediyesi yetkilileri bunlara ek olarak dil okulu çevresinde de ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağını bildirildi.
Samandağ Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “ Çevre dostu ve sosyal belediyecilik kapsamında hedefimiz her mahalleye park, yeşil alan, spor alanı, çok amaçlı salon kazandırmaktır. Bu park ile ilçemize ve vatandaşlarımıza sosyal bir alan oluşturmuş olmakla birlikte vatandaşlarımızın daha sağlıklı zaman geçirmeleri için ağaçlandırma yapmış ve yeşil bir alan kazandırmış olduk ”ifadeleri kullanıldı.

Kasım 24, 2017

ÖĞRETMENLER GÜNÜ SAMANDAĞ’DA BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Samandağ 75. Yıl Parkında büyük bir coşku ile kutlandı. Sabah saat 09:00’da başlayan kutlama törenine Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emrah Nergiz, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı,…
Kasım 24, 2017

SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ MEHMET ALİ KAMACI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Samandağ Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Kamacı yayınladığı bir mesajla öğretmenler gününü kutladı. Kamacı mesajında:”Öğretmenlerimiz Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde laik ,çağdaş eğitimi özümseyerek , donanımlı ve ahlaklı nesillerin yetişmesi…

SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET YILDIZ ,ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

Kas 24, 2017
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla…

“ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIKLI BÜYÜMELERİ İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ”

Kas 23, 2017
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde kurulan Samandağ Belediyesi Kreş ve…

SAMANDAĞ BELEDİYESİ EKİPLERİ KOORDİNELİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Kas 23, 2017
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları doğrultusunda Fen İşleri…

SAMANDAĞIMIZI EL ELE, HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

Kas 23, 2017
Samandağ Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Çiğdede Mahallesi’nde, Hadim Sokak ile…