Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Samandağ Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından Samandağ’a yeni parklar ve yaşam alanları kazandırılıyor.
Samandağ’ın Tomruksuyu Mahallesi’nde, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde mahalle halkının görüşleri alınarak halkın ortak iradesi ile yıkılan belediye eski hizmet binası yerine 1.000 metrekarelik yeşil alanın yapımı tamamlandı. Parka, vatandaşların zaman geçirebilecekleri yeşil alan ve dinlenebilecekleri oturma üniteleri, banklar, kamelya ve pergolalar yerleştirildi.
Samandağ Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri ilçenin çeşitli yerlerinde çalışmalarını da devam ettiriyor. Şükrü Kanatlı Mahallesinde basketbol sahasında ağaçlandırma çalışmaları yapılmakta ayrıca Deniz Mahallesi, Kurtderesi Mahallesi ve Sutaşı Mahallesinde park yapım işlemleri devam ediyor. Samandağ Belediyesi yetkilileri bunlara ek olarak dil okulu çevresinde de ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağını bildirildi.
Samandağ Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “ Çevre dostu ve sosyal belediyecilik kapsamında hedefimiz her mahalleye park, yeşil alan, spor alanı, çok amaçlı salon kazandırmaktır. Bu park ile ilçemize ve vatandaşlarımıza sosyal bir alan oluşturmuş olmakla birlikte vatandaşlarımızın daha sağlıklı zaman geçirmeleri için ağaçlandırma yapmış ve yeşil bir alan kazandırmış olduk ”ifadeleri kullanıldı.

Şubat 20, 2018

HATSU GENEL MÜDÜRÜ ÇAPARALİ İLE MIZRAKLI VE SAMANDAĞ GENELİNDE YAPILACAK ÇALIŞMALAR KONUŞULDU

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Mızraklı mahalle muhtarı Semih Bal,Samandağ Belediye Meclis üyesi Ali Deniz, Hatsu Genel Müdürü Mehmet Çaparali’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Mızraklı Mahallesinde asfaltlanması düşünülen yolun…
Şubat 20, 2018

FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, parke taşı döşeme, kaldırım, yol açma çalışmalarının yanı sıra yollarda bulunan çukurlara yama ve tamir işleri yapılıyor. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde yapılan çalışmalar…

ADEM NURAL MESLEK VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Şub 20, 2018
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, İlçe Milli…

SAMANDAĞ SAMANDAĞ OLALI BÖYLE HİZMET GÖRMEDİ

Şub 20, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde geçtiğimiz yıl temmuz ayında hizmete…

BAŞKAN NEHİR RADYO ŞOK’UN CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK

Şub 19, 2018
20 Şubat 2018 Salı günü saat 20:00 de 92.5 Hatay Radyo Şok'ta Ressam Ali Taş ile Gizem…

BAŞKAN NEHİR TEKEBAŞILI BALIKÇI SAİT SAĞLAMTAŞ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

Şub 19, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, geçtiğimiz günlerde teknesi alabora olan…