Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Samandağ Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından Samandağ’a yeni parklar ve yaşam alanları kazandırılıyor.
Samandağ’ın Tomruksuyu Mahallesi’nde, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde mahalle halkının görüşleri alınarak halkın ortak iradesi ile yıkılan belediye eski hizmet binası yerine 1.000 metrekarelik yeşil alanın yapımı tamamlandı. Parka, vatandaşların zaman geçirebilecekleri yeşil alan ve dinlenebilecekleri oturma üniteleri, banklar, kamelya ve pergolalar yerleştirildi.
Samandağ Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri ilçenin çeşitli yerlerinde çalışmalarını da devam ettiriyor. Şükrü Kanatlı Mahallesinde basketbol sahasında ağaçlandırma çalışmaları yapılmakta ayrıca Deniz Mahallesi, Kurtderesi Mahallesi ve Sutaşı Mahallesinde park yapım işlemleri devam ediyor. Samandağ Belediyesi yetkilileri bunlara ek olarak dil okulu çevresinde de ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağını bildirildi.
Samandağ Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “ Çevre dostu ve sosyal belediyecilik kapsamında hedefimiz her mahalleye park, yeşil alan, spor alanı, çok amaçlı salon kazandırmaktır. Bu park ile ilçemize ve vatandaşlarımıza sosyal bir alan oluşturmuş olmakla birlikte vatandaşlarımızın daha sağlıklı zaman geçirmeleri için ağaçlandırma yapmış ve yeşil bir alan kazandırmış olduk ”ifadeleri kullanıldı.