Hatay Basın ve Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Garip Siper ve cemiyet üyeleri Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyareti etti. Başkan Nehir konuklarını başkanlık makamında ağırladı. Ziyaret esnasında Samandağ’ın genel durumu ile ilgili konular görüşüldü. Cemiyet ayrıca Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı’yı da ziyaret etti.
Ziyaret esnasında Başkan Nehir’e sorulan sorular üzerine Başkan Nehir Samandağ’a yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Nehir , Atatürk mahallesinde yapılan Samandağ pazarı ile ilgili trafiğin rahatlaması ,Samandağlıların daha nezih bir ortamda alışveriş yapma imkanı sağlanması açısından önemli bir çalışma olduğunun altını çizdi.

Samandağ ilçesinde belediye tarafından 5000 ağaç civarında dikim yapıldığını belirten başkan Nehir yeşil alanların ve park çalışmalarının sürdüğünü, her mahalleye yeşil alan ve park kazandırılması konusunda çalıştıklarını belirtti. 55 dönümlük bir park alanının yapılması için büyükşehir belediyesi ile birlikte eski vahşi çöp depolama alanın rehabilite edildiğini ve rekreasyon çalışmasının devam ettiğini ifade etti.

Samandağ Belediyesinin sosyal ve teknik belediyecilik faaliyetleri ile bilgiler veren başkan Nehir, İcraatta olduğu süreç içinde geçmişte ödenmeye ve biriken İşçi –memur alacaklarının ödenmesi, kıdem tazminatlarının ödenmesi, yol, kaldırım çalışmaları, yeşil alan park çalışmaları, tek yön uygulaması, çevlik –deniz sahil şeridi, çevre yolu ve merak edilen soruları yanıtladı. Samandağ ilçesinin modern kent kimliğini kazanması için her geçen gün bir adım daha attığını belirtti.