Hatay Basın ve Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Garip Siper ve cemiyet üyeleri Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyareti etti. Başkan Nehir konuklarını başkanlık makamında ağırladı. Ziyaret esnasında Samandağ’ın genel durumu ile ilgili konular görüşüldü. Cemiyet ayrıca Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı’yı da ziyaret etti.
Ziyaret esnasında Başkan Nehir’e sorulan sorular üzerine Başkan Nehir Samandağ’a yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Nehir , Atatürk mahallesinde yapılan Samandağ pazarı ile ilgili trafiğin rahatlaması ,Samandağlıların daha nezih bir ortamda alışveriş yapma imkanı sağlanması açısından önemli bir çalışma olduğunun altını çizdi.

Samandağ ilçesinde belediye tarafından 5000 ağaç civarında dikim yapıldığını belirten başkan Nehir yeşil alanların ve park çalışmalarının sürdüğünü, her mahalleye yeşil alan ve park kazandırılması konusunda çalıştıklarını belirtti. 55 dönümlük bir park alanının yapılması için büyükşehir belediyesi ile birlikte eski vahşi çöp depolama alanın rehabilite edildiğini ve rekreasyon çalışmasının devam ettiğini ifade etti.

Samandağ Belediyesinin sosyal ve teknik belediyecilik faaliyetleri ile bilgiler veren başkan Nehir, İcraatta olduğu süreç içinde geçmişte ödenmeye ve biriken İşçi –memur alacaklarının ödenmesi, kıdem tazminatlarının ödenmesi, yol, kaldırım çalışmaları, yeşil alan park çalışmaları, tek yön uygulaması, çevlik –deniz sahil şeridi, çevre yolu ve merak edilen soruları yanıtladı. Samandağ ilçesinin modern kent kimliğini kazanması için her geçen gün bir adım daha attığını belirtti.

Kasım 24, 2017

ÖĞRETMENLER GÜNÜ SAMANDAĞ’DA BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Samandağ 75. Yıl Parkında büyük bir coşku ile kutlandı. Sabah saat 09:00’da başlayan kutlama törenine Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emrah Nergiz, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı,…
Kasım 24, 2017

SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ MEHMET ALİ KAMACI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Samandağ Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Kamacı yayınladığı bir mesajla öğretmenler gününü kutladı. Kamacı mesajında:”Öğretmenlerimiz Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde laik ,çağdaş eğitimi özümseyerek , donanımlı ve ahlaklı nesillerin yetişmesi…

SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET YILDIZ ,ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

Kas 24, 2017
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla…

“ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIKLI BÜYÜMELERİ İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ”

Kas 23, 2017
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde kurulan Samandağ Belediyesi Kreş ve…

SAMANDAĞ BELEDİYESİ EKİPLERİ KOORDİNELİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Kas 23, 2017
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları doğrultusunda Fen İşleri…

SAMANDAĞIMIZI EL ELE, HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

Kas 23, 2017
Samandağ Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Çiğdede Mahallesi’nde, Hadim Sokak ile…