Hatay Basın ve Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Garip Siper ve cemiyet üyeleri Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyareti etti. Başkan Nehir konuklarını başkanlık makamında ağırladı. Ziyaret esnasında Samandağ’ın genel durumu ile ilgili konular görüşüldü. Cemiyet ayrıca Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı’yı da ziyaret etti.
Ziyaret esnasında Başkan Nehir’e sorulan sorular üzerine Başkan Nehir Samandağ’a yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Nehir , Atatürk mahallesinde yapılan Samandağ pazarı ile ilgili trafiğin rahatlaması ,Samandağlıların daha nezih bir ortamda alışveriş yapma imkanı sağlanması açısından önemli bir çalışma olduğunun altını çizdi.

Samandağ ilçesinde belediye tarafından 5000 ağaç civarında dikim yapıldığını belirten başkan Nehir yeşil alanların ve park çalışmalarının sürdüğünü, her mahalleye yeşil alan ve park kazandırılması konusunda çalıştıklarını belirtti. 55 dönümlük bir park alanının yapılması için büyükşehir belediyesi ile birlikte eski vahşi çöp depolama alanın rehabilite edildiğini ve rekreasyon çalışmasının devam ettiğini ifade etti.

Samandağ Belediyesinin sosyal ve teknik belediyecilik faaliyetleri ile bilgiler veren başkan Nehir, İcraatta olduğu süreç içinde geçmişte ödenmeye ve biriken İşçi –memur alacaklarının ödenmesi, kıdem tazminatlarının ödenmesi, yol, kaldırım çalışmaları, yeşil alan park çalışmaları, tek yön uygulaması, çevlik –deniz sahil şeridi, çevre yolu ve merak edilen soruları yanıtladı. Samandağ ilçesinin modern kent kimliğini kazanması için her geçen gün bir adım daha attığını belirtti.

Şubat 20, 2018

HATSU GENEL MÜDÜRÜ ÇAPARALİ İLE MIZRAKLI VE SAMANDAĞ GENELİNDE YAPILACAK ÇALIŞMALAR KONUŞULDU

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Mızraklı mahalle muhtarı Semih Bal,Samandağ Belediye Meclis üyesi Ali Deniz, Hatsu Genel Müdürü Mehmet Çaparali’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Mızraklı Mahallesinde asfaltlanması düşünülen yolun…
Şubat 20, 2018

FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, parke taşı döşeme, kaldırım, yol açma çalışmalarının yanı sıra yollarda bulunan çukurlara yama ve tamir işleri yapılıyor. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde yapılan çalışmalar…

ADEM NURAL MESLEK VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Şub 20, 2018
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, İlçe Milli…

SAMANDAĞ SAMANDAĞ OLALI BÖYLE HİZMET GÖRMEDİ

Şub 20, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde geçtiğimiz yıl temmuz ayında hizmete…

BAŞKAN NEHİR RADYO ŞOK’UN CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK

Şub 19, 2018
20 Şubat 2018 Salı günü saat 20:00 de 92.5 Hatay Radyo Şok'ta Ressam Ali Taş ile Gizem…

BAŞKAN NEHİR TEKEBAŞILI BALIKÇI SAİT SAĞLAMTAŞ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

Şub 19, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, geçtiğimiz günlerde teknesi alabora olan…