Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları doğrultusunda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol düzenleme çalışmaları kapsamında merkezi mahallelerden başlayarak diğer mahallelere kadar yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü, imar planına göre yol olarak belirlenmiş alanlarda başlayan yeni yol yapım çalışmalarını sürdürürken, yeni yol hatlarında stabilize çalışmaları yapılarak asfalt dökümü için hazır hale getiriliyor. Asfalta hazırlık çalışmalarının yanı sıra Fen İşleri Müdürlüğü tarafından belirlenen programlar dahilinde parke, bordür ve kaldırım çalışmaları da ilçe genelinde yapılıyor.
Samandağ Belediyesi koordinatörlüğünde Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürütülen çalışmalar kapsamında, Samandağ Belediyesi ekipleri tarafından temizlik ve asfalta hazırlık çalışmaları tamamlanan yerlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri asfalt dökme işlemi yapıyor.
Samandağ Belediyesi yetkilileri yaptıkları açıklamada Hatay Büyükşehir Belediyesi ile koordineli yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduklarını dile getirdiler. Hafta itibarı ile yapılan çalışmalar;
- Yeşil Ada Mahallesi 72. Sokak’ta sathi kaplama çalışması yapılıyor.
- 79. Sokak’ta parkeye hazırlık çalışması yapılıyor.
- 80. Sokak’ta parkeye hazırlık çalışmaları devam ediliyor.
- Yeşil Ada Mahallesi ile deniz arası Sed yolunda sathi kaplama çalışması yapılıyor.
- 35. Sokak’ta büz dizim çalışması yapılıyor.
- Cumhuriyet Mahallesi Ak Cadde’de sathi kaplama çalışması yapılıyor.
- Deniz Mahallesi, Kız Meslek Lisesi, Yüksel Acun Lisesi ve Ulubatlı Hasan Ortaokulu arkasındaki tali yollarda sathi kaplama çalışmaları yapılıyor.
- Aktepe Sokak’ta yol etrafına briket örülüyor.
- Girne Mahallesi Bulut Sokak’ta parke altı malzeme serme çalışması yapılıyor.
- Samandağ Belediyesi hizmet binası önünde yağmur suyu gideri yapılıyor.