28. Bölge Hatay Eczacı Odası ve Samandağ Eczacı Odası Temsilciliği katkılarıyla 12 Ekim perşembe günü saat 13:30 ila 15: 30 arasında Samandağ Abdullah Cömert Alanında ücretsiz olarak Astım-Koah, Hipertansiyon ve Obezite konulu etkinlik gerçekleştirildi. Eczacınız sizinle! Sloganı ile yapılan etkinlikte vatandaşlara astım,koah,diyabet,obezite,Kolon kanseri,sigara bırakma danışmanlığı gibi konularda bilgi aktarıldı.Temel amacın halkın yaşam kalitesini arttırmak olduğunu belirten 28.bölge Hatay eczacı odası genel sekreteri Reşat Menderes Akgöl, Samandağlıların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Samandağ Eczacı Odası Temsilcisi Burcu Yıldız “eczacınız sizinle” isimli etkinliğe halkın önemli bir oranda katılım sağladığını ve toplum sağlığı açısından önemli bir çalışma yaptıklarına inandığını ifade etti.
Etkinliğe katılan vatandaşların nefes, tansiyon,boy ve kilo ölçümleri yapıldı. Bilgileri kayıt altına alınan vatandaşların gerek görülmesi halinde hastanelere yönlendirileceği belirtildi.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Abdullah Cömert alanında gerçekleştirilen etkinliğe katıldı. Nefes ,tansiyon,boy ve kilo ölçümlerini yaptıran Başkan Nehir,eczacılarla bir süre sohbet etti.
Başkan Nehir,Bu etkinliklerin halk sağlığı açısından önemli olduğunu,tekrar edilmesini temenni ettiklerini belirtti. CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Ayoğan’da bu etkinliğe katılarak destek verdi.