Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Çıkik, Galip Dalyan, Dernek üyesi ve Samandağ Temsilcisi Akıl Paşa, Belediye Meclis üyesi Habip Kapı, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyaret ederek, onursal üyelik belgesi takdim ettiler.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır :“Sn. Başkanı ziyaretimizin nedeni derneğimize yakın ilgi göstermesidir. Sn Belediye Başkanımız Mithat Nehir 20 temmuz 1974 Kıbrıs barış harekatının yıldönümü dolayısıyla gazi arkadaşlarımızı Samandağ’da misafir etmiş ,akşam yemeğinde bizi buluşturmuştur.Bu anlamalı katkıları için teşekkür ediyoruz. Bu gün Başkan Nehir’in derneğimizin onursal üyeliğine alınmasıyla ilgili onursal üyelik belgesini takdim etmek için geldik.”dedi.


Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir:” Kıbrıs barış harekâtının yıldönümünde sizlerle bir araya gelerek gönül köprüleri kurmayı hedefledik. Bu anlamda sizlerle çeşitli vesilelerle bir araya gelmeye ,sizleri desteklemeye devam edeceğim. Onursal üyeliğe layık gördüğünüzden dolayı teşekkür ederim.”dedi.