Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen Samandağ Turizm İşletmecileri ve Yatırımcıları Derneği - Satiyad tarafından organize edilen 1. Samandağ turizm festivali muhteşem bir finalle sona erdi. 19 Ağustos Cumartesi günü 21.00’de başlayan ödül törenine Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ emniyet müdürü Mustafa Ateş, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı,Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız,Samandağ Kadın dayanışma derneği başkanı Hülya Nehir katılarak plaj Furbolu ve Plaj Voleybolunda başarılı olan takımlara ödüllerini takdim ettiler.


Samandağ Turizm İşletmecileri ve Yatırımcıları Derneği – Satiyad Başkanı Tahsin Boğday konuşmasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a,Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’e, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e,Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’e,Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateş’e ve destek veren bütün firmalara teşekkür etti.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür plaketi Satiyad Başkanı Tahisn Boğday tarafından takdime edildi. Başkan Nehir Plaj Futbolu birincisi rio cafe adlı takıma ödülünü vererek, bir konuşma yaptı.
Başkan Nehir konuşmasında:”Bir Akdeniz akşamında,Samandağ sahillerinde, Bu festivalde sizlerle buluşmaktan dolayı mutluyuz. Bugün Türkiye’de yaklaşık 1800 tane festival yapılıyor.Samandağ’da bu yıl 3. Festival yapıldı. Samandağ’ını Türkiye’ye Dünyaya tanıtmak istiyorsak bu çıtamızı yükselteceğiz. Bugün sizlerle bu değerli ortamda bizleri buluşturan festival komitesine , Satiyad’a teşekkür ediyorum. Festival tanıtım demek, paylaşım demek,güzellikleri bir arada yaşamak demek ama bir o kadarda aş ,iş,ekmek demek. Bu işi aşa ,ekmeğe dönüştürerek başarılı olmamız gerekiyor. Yerel yönetim kadar,sivil toplum örgütleri kadar sizlerin,halkımızın daha yaşanabilir bir kent için destek vermesi gerekiyor. Daha temiz,daha yaşabilir bir kent için el ele vermeliyiz. Hz.Hızır Türbesi, Titus tüneli, beşikli mağaralar, musa ağacı ve bunlar gibi sayamayacağımız gerçekten ciddi değerlerimiz var. Üstünde bulunduğumuz sahilimiz,eşsiz benzersiz kumsalımız.Bu değerlerimize sahip çıkan,bunlara kastedenlere itiraz eden bu konuda hassasiyet gösteren insanlarla birlikte olmak zorundayız. Bu şehir arzu ettiğimiz noktaya getirmek için hep birlikte,el ele vermeliyiz. Bu festivalde emek eden arkadaşlarımızı tekraren kutluyorum.Sizlerin bundan sonraki süreçlerde bu sürece destek olacağınıza inanıyor.Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum.”dedi.


Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateşe Satiyad Başkanı Tahsin Boğday tarafından teşekkür plaketi taksim edildi.Festivalde konuşma yapan Ateş:” Festivalde emeği geçen herkese ben ve teşkilatım adına teşekkür ederim “dedi.
Plaj futbolunda 1. Rio Cafe 2. Hasan aslan otomotiv 3. Minnina cafe Plaj voleybolunda 1. Truva life 2. Cadde spor 3. Team killer dereceye girdiler. Bisiklet yarışında da dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Emeği gecen HABID (Hatay Bisiklet Dernegi) yonetim kurulu uyelerine ve Başkan Ethem Baklaci'ya emeklerinden dolayı teşekkür edildi.Sanatçı İlyas Yalçıntaş’ın muhteşem konseriyle etkinlik sona erdi. Konser yoğun ilgi gördü.

Şubat 20, 2018

HATSU GENEL MÜDÜRÜ ÇAPARALİ İLE MIZRAKLI VE SAMANDAĞ GENELİNDE YAPILACAK ÇALIŞMALAR KONUŞULDU

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Mızraklı mahalle muhtarı Semih Bal,Samandağ Belediye Meclis üyesi Ali Deniz, Hatsu Genel Müdürü Mehmet Çaparali’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Mızraklı Mahallesinde asfaltlanması düşünülen yolun…
Şubat 20, 2018

FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, parke taşı döşeme, kaldırım, yol açma çalışmalarının yanı sıra yollarda bulunan çukurlara yama ve tamir işleri yapılıyor. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde yapılan çalışmalar…

ADEM NURAL MESLEK VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Şub 20, 2018
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, İlçe Milli…

SAMANDAĞ SAMANDAĞ OLALI BÖYLE HİZMET GÖRMEDİ

Şub 20, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde geçtiğimiz yıl temmuz ayında hizmete…

BAŞKAN NEHİR RADYO ŞOK’UN CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK

Şub 19, 2018
20 Şubat 2018 Salı günü saat 20:00 de 92.5 Hatay Radyo Şok'ta Ressam Ali Taş ile Gizem…

BAŞKAN NEHİR TEKEBAŞILI BALIKÇI SAİT SAĞLAMTAŞ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

Şub 19, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, geçtiğimiz günlerde teknesi alabora olan…