Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen Samandağ Turizm İşletmecileri ve Yatırımcıları Derneği - Satiyad tarafından organize edilen 1. Samandağ turizm festivali muhteşem bir finalle sona erdi. 19 Ağustos Cumartesi günü 21.00’de başlayan ödül törenine Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ emniyet müdürü Mustafa Ateş, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı,Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız,Samandağ Kadın dayanışma derneği başkanı Hülya Nehir katılarak plaj Furbolu ve Plaj Voleybolunda başarılı olan takımlara ödüllerini takdim ettiler.


Samandağ Turizm İşletmecileri ve Yatırımcıları Derneği – Satiyad Başkanı Tahsin Boğday konuşmasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a,Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’e, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e,Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’e,Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateş’e ve destek veren bütün firmalara teşekkür etti.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür plaketi Satiyad Başkanı Tahisn Boğday tarafından takdime edildi. Başkan Nehir Plaj Futbolu birincisi rio cafe adlı takıma ödülünü vererek, bir konuşma yaptı.
Başkan Nehir konuşmasında:”Bir Akdeniz akşamında,Samandağ sahillerinde, Bu festivalde sizlerle buluşmaktan dolayı mutluyuz. Bugün Türkiye’de yaklaşık 1800 tane festival yapılıyor.Samandağ’da bu yıl 3. Festival yapıldı. Samandağ’ını Türkiye’ye Dünyaya tanıtmak istiyorsak bu çıtamızı yükselteceğiz. Bugün sizlerle bu değerli ortamda bizleri buluşturan festival komitesine , Satiyad’a teşekkür ediyorum. Festival tanıtım demek, paylaşım demek,güzellikleri bir arada yaşamak demek ama bir o kadarda aş ,iş,ekmek demek. Bu işi aşa ,ekmeğe dönüştürerek başarılı olmamız gerekiyor. Yerel yönetim kadar,sivil toplum örgütleri kadar sizlerin,halkımızın daha yaşanabilir bir kent için destek vermesi gerekiyor. Daha temiz,daha yaşabilir bir kent için el ele vermeliyiz. Hz.Hızır Türbesi, Titus tüneli, beşikli mağaralar, musa ağacı ve bunlar gibi sayamayacağımız gerçekten ciddi değerlerimiz var. Üstünde bulunduğumuz sahilimiz,eşsiz benzersiz kumsalımız.Bu değerlerimize sahip çıkan,bunlara kastedenlere itiraz eden bu konuda hassasiyet gösteren insanlarla birlikte olmak zorundayız. Bu şehir arzu ettiğimiz noktaya getirmek için hep birlikte,el ele vermeliyiz. Bu festivalde emek eden arkadaşlarımızı tekraren kutluyorum.Sizlerin bundan sonraki süreçlerde bu sürece destek olacağınıza inanıyor.Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum.”dedi.


Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateşe Satiyad Başkanı Tahsin Boğday tarafından teşekkür plaketi taksim edildi.Festivalde konuşma yapan Ateş:” Festivalde emeği geçen herkese ben ve teşkilatım adına teşekkür ederim “dedi.
Plaj futbolunda 1. Rio Cafe 2. Hasan aslan otomotiv 3. Minnina cafe Plaj voleybolunda 1. Truva life 2. Cadde spor 3. Team killer dereceye girdiler. Bisiklet yarışında da dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Emeği gecen HABID (Hatay Bisiklet Dernegi) yonetim kurulu uyelerine ve Başkan Ethem Baklaci'ya emeklerinden dolayı teşekkür edildi.Sanatçı İlyas Yalçıntaş’ın muhteşem konseriyle etkinlik sona erdi. Konser yoğun ilgi gördü.

Eylül 25, 2017

BAŞKAN VEKİLİ ELMAS KOKU

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in Sodem(Sosyal Demorat Belediyeler Derneği) toplantısında İstanbul’da bulunmasından dolayı Samandağ Belediye Başkanlığına Meclis Üyesi Elmas Koku vekalet edecek. Samandağ Belediye meclisinde kadın temsiliyet oranı…
Eylül 25, 2017

SAMANDAĞ BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından 2017 – 2018 eğitim öğretim yılının başlaması ve okulların açılması sebebi ile okul bahçelerinde ağaç budama ve temizlik çalışmaları yapıldı. Ayrıca…

BAŞKAN NEHİR SODEM TOPLANTISINA KATILDI

Eyl 25, 2017
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Sosyal demokrat belediyeler arasındaki iletişimin…

SAMANDAĞ BELEDİYESİ, “AMBALAJ ATIĞI GERİ KAZANIM PROJESİ'Nİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Eyl 25, 2017
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları doğrultusunda daha temiz ve daha…

DİTABETTE DOKU VE ORGANLARI KORUMA DİYABET EĞİTİMİ BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ SAMANDAĞ'DA GERÇEKLEŞTİ

Eyl 25, 2017
23.09.2017 Cumartesi günü saat 14.00 ‘ te Samandağ Belediyesi eski nikah salonunda…

BAŞKAN YAMAN’IN ACI GÜNÜ

Eyl 25, 2017
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman abisini kaybetti.Defne Belediye Başkanı Dr.…