19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ,Gençlik haftası kapsamında Samandağ’da “Bisiklet Turu ” yapıldı. 17 Mayıs Çarşamba günü Saat 09.00’daSamandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkan Vekili Dilek Süslü Asiırmak, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş,Kültür merkezi Müdürü Murat Elataş, Türkiye Bisiklet Federasyonu Hatay Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan ,Boran Bisiklet spor kulübü Samandağ şubesi Başkanı Özlem Fırıncı oğulları Berrak ,İlçe Spor Müdürü Ceyhun Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen "Bisiklet Turu" Cumhuriyet meydanında toplanılıp;bisikletlerle çarşı merkezinden hükümet konağı istikametine dönülerek Deniz sitesi güzegahına doğru gidilerek Hz.Hızır türbesinden dönülerek başlangıç alanı olan Cumhuriyet Meydanında sona erdi.
Samandağ Belediyesi tarafından katılımcılara Atatürk Resimli Şapka,Türk Bayrağı ve su dağıtıldı.
Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik:”19 Mayıs son yıllarda gençlik haftası olarak kutlanmaktadır. Pazartesi günü gençlerimizle bir yürüyüş yaptık. Bugünde yine doğasever ,sporsever gençlerimizle beraber bisiklet turu gerçekleştirdik. Amacımız sporu gençlere sevdirmek ,gençlerimizin sağlıklı bir yaşama sahip olmaları için spor faaliyetlerine katkı sağlamaktır. Atatürk’ün 19 mayısta samsundan çıkışı ülkemiz için bir mihenk taşı olmuştur.Bu anlamda Atatürk 19 mayısı gençlere hediye etmiştir. Ülkemizin geleceği gençlerdir.Gençlerimiz ne kadar bilinçli olursa ,sporu ne kadar severse , memleketini tarihini ne kadar severse o kadar daha iyi bir geleceğimiz olur. Bu anlamda gençlerimizin Atatürk’ün çizdiği çerçevede memleketine ,ülkesine sahip çıkması temennisiyle tüm gençlerimizin ,Samandağlıların gençlik spor haftasını kutluyorum. “dedi.
Samandağ Belediyesi Başkanvekili Dilek Süslü Asiırmak:” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ,Gençlik haftası kapsamında Samandağ’da ilk defa düzenlenen bisiklet turu çok anlamlıdır.Her şey gençler için ,geleceğimiz için..Bu faaliyetlerin sürdürülmesi arttırılması için gerekli çabayı harcayacağız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, gençlik haftasını kutluyorum.”dedi.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Hatay Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan:”Bu etkinlik gençlik hizmetleri ilçe spor müdürlüğü ,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boran Bisiklet Spor Kulübü işbirliğiyle düzenlendi. Bizler bu etkinliği destekliyoruz. Bisiklet demek sağlık demektir,çevreye katkı demektir.Hem sağlık için hem de çevreye duyarlılık için herkesin bisiklete binmesini istiyoruz.Burada asıl amaç bu turla bisiklet sporu açısından bir farkındalık yaratmaktır. Emeği Geçen herkese teşekkür ediyorum..”dedi.
İlçe Spor Müdürü Ceyhun Yılmaz:”15-19 mayıs gençlik haftası kutlamaları çerçevesinde bugün gençlik turunu gerçekleştirdik.Gençlerin bu bayrama sahip çıkmasına vesile olan bur organizasyonları dahada büyüterek yapacağız.”dedi
Samandağ Kültür Merkezi Müdürü Murat Elataş:Samandağ ‘da ilk defa gençlik haftası kapsamında Bisiklet turu yapıyoruz.Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”dedi