Samandağ sınırları içerisinde yapımı devam eden “Büyük Karaçay Barajı” inşaatında bilindiği üzere 25.08.2017 tarihinden itibaren bu yana su tutma işlemi yapılmakta olup, 09. 03. 2018 tarihi itibariyle 333,57 kotuna ulaşmıştır.
        Büyükoba, Seldiren, Yeniköy ve Ceylandere Mahallelerinin ulaşımını sağlayan köprünün(ikiz köprü) üst kotu 334,60 tır. Baraj işletme ve gözlemi için su seviyesinin bu kotta tutulması ve köyler arasındaki ulaşımın köprüden sağlanması için su seviyesinin daha fazla yükselmesini önlemek amacıyla su bırakılması zarureti hasıl olmuştur.
        12.03.2018 tarihinden itibaren barajda yaklaşık olarak 5,00 metreküp/saniye su bırakılacak olup, can ve mal kaybı meydana gelmemesi açısından Yaylıca, Uzunbağ, Fidanlı, Aknehir, Tomruksuyu ve Değirmenbaşı yerleşim birimlerinde gerekli emniyet tedbirlerinin alınması önemle duyurulur.

Mart 23, 2018

SAMANDAĞ’DA YAŞILAR HAFTASI ETKİNLİĞİ

Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Demokrasi ve İnsan Hakları Kulubü , Samandağ Belediyesinin katkılarıyla Yaşlılar haftası münasebetiyle etkinlik düzenledi. Yaşlılara Truva Restaurant’ta yemek verildi. Felsefe Öğretmeni Özlem Nural ,…
Mart 23, 2018

SAMANDAĞLI İŞ ADAMI DERVİŞ DÖNMEZ GÖZYAŞLARI İÇİNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Samandağ İş Adamlarından, Samandağ turizm ufkunun duayenlerinden Dervişan ve Anadolu Palace işletmecilerinin babası, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez’in Amcası Derviş DÖNMEZ vefat etti.Cenazesi bugün saat 12:00'da Deniz mahallesindeki evinden alınarak…

SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI MİTHAT NEHİR’İN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Mar 23, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir “ Yaşlılara Saygı Haftası” nedeniyle bir mesaj…

EMEKÇİNİN, ÜRETİCİNİN, ÇİFTÇİNİN YANINDAYIZ

Mar 22, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir. Fidancılığın merkezi Fidanlı mahallesinde…

SAMANDAĞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Mar 22, 2018
Samandağ Belediyesi ilçe genelinde bütün mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. Samandağ…

BAŞKAN NEHİR, SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ DR.AHMET ÇAĞLAR BOZKURT'U ZİYARET ETTİ

Mar 22, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Devlet Hastanesi Başhekimlik görevinde…