Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafında ilçe genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra temizlik, tesviye ve parke kaplama çalışmaları sürdürülüyor.

İlçede yaşanan yoğun yağışlardan dolayı vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışmalarını sürdürdü.

Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut, yaptığı açıklamada Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde belirlenen programlar dahilinde ve vatandaşların talepleri üzerine çalışmaların gerçekleştirildiğini belirterek ; “ Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde ilçe genelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fen İşleri Ekiplerimizce son olarak Deniz Mahallesi Şehit Burhan Sezer Rencüzoğulları Caddesi’nde asfalt onarım çalışması yapıldı. Yeni Mahalle’de stabilize yol çalışması yapıldı. Meydan Mahallesi’nde büzler temizlenerek yağışlardan dolayı tarlalarda biriken suların tahliyesi yapıldı. Hz. Hızır Ziyareti karşısında kum temizleme çalışması yapıldı. Tomruksuyu Mahallesi’nde yol dolgu çalışması yapıldı. Kapısuyu Mahallesi’nde yoğun yağışlardan dolayı bozulan yolun onarımı yapıldı. Hıdırbey Mahallesi’nde yoğun yağışlardan dolayı oluşan toprak kayması sonucu yol kenarında temizlik çalışması yapıldı. Kuşalanı Mahallesi’nde dere temizliği yapıldı. Sutaşı Mahallesi‘nde temizlik çalışması yapıldı. Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek ve daha refah bir hayat sürmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerine yer verdi.