Atatürk Mahallesi Korutürk Caddesi’ni Hastane Caddesi’ne bağlayan merdiven Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapıldı. Yapımı tamamlanan merdiven ile vatandaşların daha rahat ulaşımı sağlandı.
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız tarafından yapılan açıklamada; “ vatandaşlarımızın rahat ulaşımı için bu çalışmayı gerçekleştirdik. Daha önce yeni yaptığımız merdivenin yerinde mevcut eski yapı merdiven zamanla yıpranarak kullanılamaz hale geldi. Vatandaşlarımızın bu konudaki talepleri ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz halkımızın daha güvenli ve daha iyi koşullarda ulaşım sağlaması için bu çalışmayı gerçekleştirdi. Korutürk Caddesi ile Hastaneye giden yol arasında geçiş niteliğine sahip olan merdiven ile birlikte hem çevrede oturan vatandaşlarımız hem de bu geçidi kullanacak halkımız rahat bir nefes aldı.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde halkımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmeleri için mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.” İfadelerine yer verdi.