Mızraklı Mahallesi’nde beton asfalta hazırlık çalışmalarına hız verildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi ekiplerinin ortak çalışmaları ile Mızraklı Mahallesi’nde beton asfalt çalışması yapılıyor. Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından eski parke sökülerek asfalta hazırlık çalışmaları sürdürülüyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından beton asfalt döküldükten sonra vatandaşların rahatça ulaşım sağlayabileceği bir yol daha vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak.

Samnandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut yaptığı açıklamada, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde çalışmaların gerçekleştiğini belirterek “ Fen İşleri ekiplerimiz ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin koordineli çalışmaları ile Mızraklı Mahallesi’nin ana arteli olan ve 2700 metre uzunluğundaki İnönü Caddesi üzerinde beton asfalta hazırlık çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen çalışmalardan sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından beton asfalt dökülecek. Bu yolun bitiminde vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile bu yolu kullanabilecek.” dedi.

Açıklamasının devamında Fen İşleri Müdürlüğünce ilçe genelinde gerçekleştirilen diğer çalışmalara da değinen Bulut; “ Fen İşleri ekiplerimizce, Tomruksuyu Mahallesi’nde yol dolgu ve tesviye çalışması sürdürülüyor. Kurtderesi Mahallesi’nde tesviye çalışması yapılyor. Yeşil Köy Mahallesi’nde yol dolgu çalışması tamamlandı.Yeni Mahalle’de tesviye çalışması yapıldı.” ifadelerine yer verdi.