Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde Samandağ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Samandağ genelinde yeni parkların yapımı ve mevcut parkların bakımı yapılıyor.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA HİZMET EDECEK
Samandağına yediden yetmişe herkesin faydalanabileceği yeni bir yaşam alanı kazandırılıyor. İsmail Cem Parkı, engelli vatandaşların hoşça vakit geçirebilecekleri, her türlü aktiviteleri yapabilecekleri şekilde dizayn ediliyor. Bu anlamda ilçe genelinde bulunan parklardan farklı bir özellik taşıyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU PARKI’NIN YAPIMI TAMAMLANDI
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Park ve yeşil alan çalışmaları kapsamında Samandağ ilçesine Kemal Kılıçdaroğlu Parkı kazandırıldı. Şükrü Kanatlı Mahallesi’nde bulunan parkta fitness aletleri, çocuk oyun grupları ve vatandaşların rahatça vakit geçirebilecekleri yeşil alan içinde banklar konularak hizmete açıldı.

TÜRKAN SAYLAN İSMİ SAMANDAĞ’DA YAŞATILIYIR
Çiğdede Mahallesi Sivas Şehitleri Caddesi üzerinde Samandağ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Türkan Saylan Parkı Samandağlı vatandaşların hizmetine açıldı. Gençlerin ilgisini çeken Türkan Saylan Parkında duvara çizilmiş olan Nazım Hikmet portresi dikkatleri üstüne çekiyor.

RIFAT ILGAZ SAMANDAĞ’DA YAŞATILIYOR
Şükrü Kanatlı Mahallesi Belediye konutları etrafında bulunan belediyeye ait alan değerlendirilerek Basketbol oyun alanı yapıldı. Rıfat Ilgaz oyun alanı mahallede yaşayan genç ve çocukların yoğun ilgisini çekti.

Samandağ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe kazandırılan Hz. Hızır Parkı, Uğur Mumcu Parkı, Ahmet Atakan Parkı, Barış Parkı, Kardeşlik Parkı, Aziz Nesin Parkı, Orhan Veli Parkı, Can Yücel Parkı, Meryem Cabir Parkı, Bahriye Üçok Parkı, Yaşar Kemal Parkı, Nazım Hikmet Parkı, Ahmet Arif Parkı, İsmet İnönü Parkı, Ahmet Yiğit Parkı ve Bülent Ecevit Parkı’nda yapım ve onarım çalışmaları sürdürülüyor.