Samandağ Belediyesi tarafından Samandağ Belediyesi ve KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 34. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sona erdi.
Eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanmasında dolayı Girişimci adayları Saklı Bahçe Kafe ve Kahvaltı adındaki işletmede bir araya gelerek yemek yedi.Genç Girişimciler, Eşsiz bir manzarada Nefis Samandağ Kahvaltısı eşliğinde gerçekleştirilen yemek etkinliği sonrasında Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ile bir araya gelerek projelerini paylaştılar. Samandağlı girişimci adayları ,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür ederek eğitimlerin devam etmesi taleplerini dile getirdiler.

Başkan Nehir, Uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin devam edeceğini belirtti. Başkan Nehir, Girişimci adaylarının taklitlerden kaçınıp farklı iş kollarında,özgün işler yapmalarını arzuladıklarını belirtti. İstihdamın arttırılması ile ilgili Belediyenin de üzerine düşeni yaptığını ve yapmaya devam edeceğini projelerle bu işi destekleyeceğini belirtti.Kursiyerler projelerini anlattı.Başkan Nehir ile Farklı iş alanlarında farklı fikirleri olan girişimciler ile de bilgi alışverişinde bulundu. Başkan Nehir,Samandağ ilçesinin geniş perspektifte tarım hayvancılık gibi zengin bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.Bu potansiyelin açığa çıkarılması ile ilgili yapılacak destekleyeceğini belirtti.

Samandağ Belediyesi eski toplantı salonunda , bölgedeki girişimcilik potansiyelini harekete geçirmek ve bölge ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini 30 girişimci adayı başarıyla tamamladı. 27-30 Kasım tarihlerinde düzenlenen eğitim girişimcilik danışmanı Tansel Öter tarafından verildi.