Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Belediyesi tarafından verilen Yüzme Kursunu ziyaret etti. Başkan Nehir, ilçemizde Holidays, Aqua Luna, Truva Life ve Beyaz Muhteşem havuzlarında olmak üzere 4 farklı havuzda verilen kurslar hakkında bilgi aldı. Ziyarete, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özçelik ve Zabıta Müdürü Önder Şimşek’te katıldı. Ziyaret esnasında kursiyerler, Rip akıntısı ile ilgili bilgilendirildi ve Rip akıntısı ile ilgili bilgilendirici broşür dağıtıldı.
Başkan Nehir, kursiyerlere sohbet etti. Kursiyerlere tişört dağıtan Başkan Nehir, tişörtleri dağıttıktan sonra çocuklar ile fotoğraf çektirdi.


Çocuklarla sohbet eden Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir; “sizin biraz suyla, yüzmeyle hem barışmanızı hem de yüzmeyi öğrenmenizi istiyoruz. Denizimiz biraz hırçın. Bazen kendisine sevgiyle yaklaşan insanları bile yutuyor, boğuyor. Ama bu işi önemsersek, yüzmeyi öğrenirsek iş değişir. Burada hem oyun oynar gibi eğlenceli zaman geçiriyor hem de yüzmeyi öğreniyorsunuz. Yarın öbür gün denizde yüzmeye kalktığınızda denizimizde çokça görülen rip akıntılarına kapılma durumunda kalsak bile kendimizi kurtarabilecek bir bilgi ile kurtulabiliriz. Ancak bu nedenle yüzmeyi çok iyi öğrenmeden önce denize girmeyelim. Ben sizi gördüm çok mutlu oldum. Burada güzel şeyler öğreniyorsunuz, bu bilgiler ilerde çok işinize yarayacak. Biz belediye olarak da böyle bir eğitimi size vermekten mutluluk duyuyoruz. “dedi


Başkan Nehir konuşmasının devamında “ İlçemizde 4 farklı havuzda, Holidays, Aqua Luna, Truva Life ve Beyaz Muhteşem havuzlarında çocuklara yüzme kursu veriyoruz. Haftada 3 gün olmak üzere Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kurslarımızı sürdürüyoruz. Toplam 800 kursiyerimiz mevcut. Çocuklar çok azimli, kurs sonunda hepsi yüzmeyi öğrenmiş olacak. “ dedi.
Yüzme Antrönörü Okan Kerimoğlu; “ bugün 4. Günümüz ve 4. Güne göre gayet iyi, hızla ilerliyoruz. Çocukların hepsini almaya açık, çok da hızlı bir şekilde öğreniyorlar. 12 seansa kadar çocuklarımızın hepsi yüzmeyi öğrenmiş olacak. Çocukların hepsi çok azimliler. Sizlere destekleriniz için teşekkür ediyorum” dedi.