Samandağ Belediyesi Kreş Ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, Samandağ Şark Sinemasında Kaptan Dandun adlı animasyon filmini izlediler.
Samandağ Belediyesi Kreş Ve Gündüz Bakımevi minikleri, 1 saat 17 dakika süren filmin keyfini patlamış mısır yiyerek çıkardılar.
Samandağ Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özçelik,yaptığı açıklamada :’’Çocuklarımız çok mutlu bir gün geçirdiler,minik öğrencilerimizin mutluluğunu gördükçe bizler de çok mutlu oluyoruz.Amacımız çocuklarımızın her anlamda ihtiyaçlarını gidermek,sosyal yaşantılarını daha verimli hale getirmek bu tür programlarla vakitlerini daha güzel geçirmelerini sağlamak ve gelişimlerine destek olmaktır.Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için uğraşıyoruz.Bu amaçla çocuklarımızın kişisel gelişimlerine destek olacak ve onların yaşlarına uygun olan kültürel etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Aralarında bugüne kadar belki de hiç sinemaya gitmemiş öğrencilerimiz de vardı. Eğitim-öğretim hayatı her zaman ders çalışmak değil, oyun ve sinema-tiyatro gibi kültürel etkinliklere de katılmayı gerektirir.” dedi.
Kaptan Dandun Animasyon filminin konusu:

Sharky isimli gemilerini denize indirmeye hazırlanan Kaptan Dandun ve mürettebatı başlarına geleceklerden habersizdirler. Kaptan Dandun için dostları Mikey ve Bonnie her şeyden önemlidir. Onların başı derde girdiğinde ise her şeyi yapmaya hazırdır. Dandun ve arkadaşları onları alt etmek isteyen düşmanlarına karşı zorlu bir mücadeleye atılır. Kaptan Dandun’un derin denizlerdeki dev dostları da onları yalnız bırakmaz. Dandun ve arkadaşlarının birbirlerine ne kadar bağlı olduklarını kanıtlayacak olan macera böylece başlamış olur...