Samandağ Belediyesi müdürlükleri tarafından ilçe genelinde koordineli çalışmalar devam ediyor. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları ile Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde koordineli çalışmalar devam ediyor.Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri ve Bora Geri Dönüşüm firma yetkilisi ile birlikte daha temiz bir çevre ve daha sağlıklı bir gelecek için Mızraklı Mahallesi’nde bulunan market işletmecileri ve çalışanlarına ambalaj atıkları ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları sürdürülüyor. 

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Samandağ’da vatandaşların zaman geçirebilecekleri park ve sosyal alanlar kazandırılmaya devam ediyor. Kurtderesi Mahallesi’ne kazandırılan park etrafında taş duvar örme çalışmasında sona gelindi.

Zabıta müdürlüğü tarafından vatandaşların sağlığı için gıda denetimleri tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler tarafından gıda üretim yerleri kontrol edilerek vatandaşların sağlıklı gıda tüketmeleri için çalışmalar sürdürülüyor.