Yüksel Acun Anadolu Lisesi Müdürü Necdet Miççoğulları , Koç Üniversitesi araştırma görevlisi Sedat Doğru ve öğrenciler Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i ziyaret ederek #BASKIYAPMADESTEKOL# kampanyasına destek istediler. Kampanyaya ilk destek Başkan Nehir’den geldi.
Koç Üniversitesi araştırma görevlisi Sedat Doğru :” Yüksel Acun Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencilerinden ortalamaları yüksek olan Kader Toprak,Seray Adana ,Manolya Meydan oğulları ve 10.sınıftan birinci Eda Eryılmaz Koç Üniversitesi Yaz Araştırma Programına kabul edildiler.
Koç Üniversitesi Yaz Araştırma Programının amacı lise öğrencilerini bilimsel araştırmaya adapte edebilmek onlara bilimsel araştırma yöntemini tanıtmak ve böyle bir tecrübe edinmelerini sağlamaktır.2 öğrenci Tıp Fakültesinde ,1 öğrenci Moleküler biyoloji ve genetik ,1 öğrenci Kimya ve biyoloji mühendisliği bölümünde eğitim görecekler ve Türkiye’nin en iyi hocalarının yanında çalışacaktır.

Kız öğrencilerin 1.yıl sınavı kazanamamaları durumunda 2.yıl sınava girme şansı verilmediği evlendirme baskısı yapıldığı yönündeki duyumlarımız üzerine Sosyoloji hocalarıyla bir çalıştay oluşturduk. Kampanya başlatılmasına karar verdik. #BASKIYAPMADESTEKOL# hashtag ile sosyal medya da kampanyasını yürüteceğiz.Bu hashtag adı altında fotoğraflar paylaşacağız.Tüm halkımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Bu kampanyaya Kaymakam,Belediye Başkanı,STK vb. yerlerden yardım,destek bekliyoruz.Bu kampanyaya dün start verildi.İlk destek Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’den geldi.Başkan Nehir’e desteğinden dolayı teşekkür ederiz