CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur ve CHP Heyeti ,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur , HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, Defne Belediyesi Meclis Üyesi Hikmet Mengüllüoğlu, Defne Belediyesi Meclis Üyesi Selahattin Atahan, CHP Hatay İl Eski Başkanı Murat Hayzaran geçmiş olsun dileklerinde bulundular.


Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Vekili Meltem Ahraz Nural , Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ,Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yılgın, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, ve Samandağ Belediyesi Birim Müdürleri hazır bulundu.
TABLO ÇOK VAHİMDİR
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir konuşmasında:” Bu saldırının namaz çıkışı olmuş olması üzücüdür. Bölgemizde yaşayan insanların tarihinde bir ilktir. Birilerinin kışkırtılarak bu saldırıyı zemin hazırlanmış olması da bu işin başka bir boyutudur. İbadet yaptığımız mekanlar en güvenli mekanlardır. Eğer bu mekanlarda böyle bir saldırı olduysa tablo çok vahimdir. Bir süre toplumun kanaat önderlerinden çok değerli bir din adamımıza bu tarz çirkin bir saldırı yapıldı. Bu durum çok vahimdir. Bir çürümenin göstergesidir. Bu konu ile ilgili toplumun çok ciddi bir refleks vermesi gerekmektedir. Bu durum sadece benim şahsımla ilgili değildir. Kamu görevi yürüten,siyaset yapmak isteyen, kanaat önderi olan, toplumda temsiliyeti olan insanlara karşı yapılacak bu tür eylemler ve tutumlar bilin ki bugün bana yarın size öteki gün başkasına yapılır. Bu durumun önüne geçilmezse; toplum yönetilemez hale gelir .Hem bizim açımızda hem de devletin ilgili kurumları açısından buradan bu mesajları vermemiz gerekir .
MUHARREM İNCE MİTİNGİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
Başkan Nehir konuşmasının devamında:”Dün gerçekleşen miting ile ilgili de başta sizlerin, il örgütümüzün, ilçe örgütlerimizin, partililerimizin çok ciddi bir çabası, bir dayanışma örneği. Çok coşkulu bir miting gerçekleştirildi. Ben hepinizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bunu aydınlık gelecek günlerin habercisi olarak okuyorum. Umarım ve ümit ediyorum ki bu gelen dalga sadece Hatay’da değil Türkiye’nin her tarafında böyle bir teveccüh var, böyle bir ilgi var. Bu sadece Muharrem İnce ile sınırlı bir iş değil. Bugün artık iktidara ben hazırım, iktidara adayım diyen siyasi partimizin de Cumhuriyet Halk Partisi’nin de ciddi bir teveccüh gördüğünü düşünüyorum. Böyle bir karşılığının olacağını umut ediyorum. Tek başına iktidar olamayabilir, iktidar ortağı olabilir ama iktidarda olmak bu karanlık günlerin artık sonlanmasına hizmet etsin. Biz artık olağan halde yaşamak istiyoruz. Olağanüstü hal kalksın istiyoruz. Özgürleşmek istiyoruz, hayatın her alanına müdahale eden bir siyasi anlayışın artık bu ülkeyi yönetmemesi gerektiğine inanıyoruz ve inanıyoruz ki aslında kendi aralarında da her ne kadar kamuya her seçim arifesinde bir kılıf uydurulup bir gün terör örgütü oldu, bir gün başka bir şey oldu toplumu bir korku içerisine hapsedip kendilerine mahkum eden bir yaklaşımla insanlar istikrar arıyorsa, istikrar zemini sadece sanki bu günkü iktidarda var gibi bir algı yaratılmak isteniyor. Bunlar doğru değil. Türkiye’nin bu anlayış iktidara geldiği gün borç miktarı ne kadardı bu günkü borç miktarı ne kadar? O gün insanların asgari ücretle çalışan insanların evlerini geçindirmek için aldıkları gıda maddelerinin fiyatları neydi bugün ne. Bu kıyas üzerinden bile olsa inanılmaz bir fakirleşme var, inanılmaz bir yolsuzlaşma var. Bu yoksullaşmaya bir son verilmesi lazım. Yukarıda devletin yönetiminde çok ciddi bir şatafat var, çok ciddi lüks harcamalar var. Bunların bitmesi ve bunların halka adil, eşit paylaşılması gerekiyor. Bu konuda da biz toplumda dipten gelen bir dalgayı hissediyoruz. Umarım ve ümit ederim ki 24 Haziran’da hep beraber o müjdeleri alacağız, o haberle uyanacağız diyorum. Hepin ize de hoş geldiniz diyorum, teşekkür ediyorum” dedi.


CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur; “Başta Belediye başkanıma, Belediye Başkan Yardımcılarıma ve tüm müdürlerime hem kendi şahsım adına hem partim adına teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanı Adayımızı konuk ettik, Hatay’a teşrif ettiler ve sayın Başkanımın da dediği gibi artık gerek Cumhurbaşkanımız gerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara hazır olduğunu gösteriyor. Artık insanlar bu 16 yıllık iktidarın değişmesini istiyor. Değişimin de en büyük öncüllüğü huzurdur. Bizim bölgemizde ne yazık ki huzur kalmadı. Kime sorsanız hep mutsuz sanayici mutsuz, esnaf sıkıntılı. İnsanları ayrıştırdılar, ötekileştirdiler, bunları görüyoruz.
Tabi biz de Belediye başkanlarımızla, il yönetimimizle, milletvekillerimizle bir bütün olarak hazırız. Ben de sizlerin bir fahri hemşeriniz gibi kabul etmenizi istiyorum. Ben de inşallah 24 Haziran’dan sonra milletvekili sıfatımla başta Mithat Başkanımız ile gerek belediyenin sıkıntılarının çözülmesi noktasında inşallah iktidar olduğumuz zaman çok daha güzel şeyler paylaşacağız. Gerek Ankara’da gerek hükümet nezdinde bir köprü vazifesi, bir aracı olacağız. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi’nden başka bir partimiz yok. Ulu önder Atatürk’ün kurduğu, bize emanet ettiği parti. Şu an siz de biliyorsunuz Ecevit’ten sonra ilk kez bu kadar iktidara yaklaştık. Sayın Cumhurbaşkanımızı herkesi kucakladı, sayın Genel başkanımız herkesi kucaklıyor. Bizim de inşallah 24 Haziran’dan sonra bu birlik ve beraberliği hep beraber yaşayacağız. Ben Samandağ’ı , Samandağ’ın insanının hakikaten seven biriyim. Çünkü Samandağ insanı merttir, içtendir, çalışkandır. Dünyanın her tarafında nereye gitsem Samandağ insanı ile karşılaşıyorum. Bu neyi gösteriyor, Samandağ insansının ne kadar cesur ve yürekli olduğunun göstergesi. Ben eski Samandağ’ı da biliyorum Belediye Başkanımın da yaptığı hizmetleri biliyorum. Belediye Başkanımdan önce biz Samandağ’a geldiğimiz zaman çukurların içinden geçerdik. Ben bu yaptığı hizmetleri gerçekten de takdir ediyorum ve örnek bir ilçe olarak inşallah hep beraber bunları daha ileriye götüreceğine inanıyorum. Tekrar geçmiş olsun diliyorum ve tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki siz yapılan bu saldırıyı biz yapılmış olarak görüyorum. Çünkü az önce de dediğiniz gibi bugün size yapılır, başkasına yapılır. Toplum olarak buna bir tepki koymamız gerekiyor. Çünkü, siz topluma mal olan bir insansınız. Geçenlerde bir kanaat önderimize de aynı şey yapıldı. Biz de tepkimizi göstermiş olduk. Umarım artık böyle şeyler olmaz. “ dedi.