Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, şahsına yapılan fiziki saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.
Başkan Nehir açıklamasında: “Dün sabah saat 07:00 civarında davetli olduğum Tomruksuyu’nda bulunan Şeyh Mansur Ziyaretinde namaza katıldım. Namaz çıkışı dışarıdan gelen bir şahıs bana yumruklu saldırıda bulundu. Orada olanların oraya girmesiyle daha ciddi hasar almadım.
Saldırgan şahıs daha önce deniz mevkiinde belediye arsasını işgaline izin verilmeyen ve işgal maksatlı ördüğü duvar yıkılan bir şahıstır. Sanayi sitesinin Tomruksuyu’na yapılma girişimiyle ilgili olduğu iddiası doğru değildir. Çünkü bu olaydan birkaç gün önce bu konuda sözler verilmiş, sanayi sitesinin yapımından vazgeçilmiş ve konu tatlıya bağlanmıştı.
Olayı elbette Tomruksuyu halkıyla ilişkilendirmiyorum. Tomruksuyu halkı yeri gelmiş bize babalık, yarenlik, arkadaşlık, kardeşlik etmiş bir halktır. Bir meczubun yaptığı halka mal edilemez.
Bu olayın arkasındaki azmettiricilerin ivedilikle ortaya çıkarılması herkesin lehinedir. Bu ilçede siyaset kurumunun ve halk iradesinin yara almaması açısından bu durum önemlidir” İfadelerine yer verdi.