Samandağ Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası 2018 – 2019 Eğitim döneminde de tekrar yapılacak.

Atık pilleri düzenli bir şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak hedefi ile yapılan ödüllü atık pil toplama kampanyası, 1 Ekim 2018 tarihinde başlayacak olup 30 Nisan 2019 tarihinde bitecek. Kampanya bitiminde en çok atık pil toplayan 3 okula TAP tarafından ödüllendirilecek.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Hatay ili sınırları içerisinde bulunan anaokulları, ilköğretim okulları, ortaöğretim okulları ve liselerden atık pilleri toplamak ve bu kampanyayı her senen düzenli olarak gerçekleştirerek öğrencilere atık pil toplama alışkanlığı ile bu çalışmaların gerçekleştirildiği bildirildi.

Samandağ Belediyesi yetkilileri, atık pillerin geri dönüşüme kazandırılmasının önemine değinerek vatandaşları bu kampanyaya destek olması ve duyarlı olunması yönünde çağrıda bulundu.